![Στο Μεσολόγγι η καρδιά του Αλέξανδρου Υψηλάντη -Υποδοχή με λαμπρότητα και τιμές [εικόνες] - iefimerida.gr Στο Μεσολόγγι η καρδιά του Αλέξανδρου Υψηλάντη -Υποδοχή με λαμπρότητα και τιμές [εικόνες] - iefimerida.gr](https://www.iefimerida.gr/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/kardia-ipsilanti-mesologgi1.jpg?itok=e8jLL7mq)
Στο Μεσολόγγι η καρδιά του Αλέξανδρου Υψηλάντη -Υποδοχή με λαμπρότητα και τιμές [εικόνες] - iefimerida.gr
![Στο Μεσολόγγι η καρδιά του Αλέξανδρου Υψηλάντη -Υποδοχή με λαμπρότητα και τιμές [εικόνες] - iefimerida.gr Στο Μεσολόγγι η καρδιά του Αλέξανδρου Υψηλάντη -Υποδοχή με λαμπρότητα και τιμές [εικόνες] - iefimerida.gr](https://www.iefimerida.gr/sites/default/files/styles/amp_43/public/2019-04/kardia-ipsilanti-mesologgi2019-04-13.jpg?itok=8psY8NZe)
Στο Μεσολόγγι η καρδιά του Αλέξανδρου Υψηλάντη -Υποδοχή με λαμπρότητα και τιμές [εικόνες] - iefimerida.gr
![توییتر \ Greeksburg در توییتر: «Μια ωραία πρωτοβουλία ξεκίνησε εδώ και χρόνια, από τη φιλαρμονική «Διονύσιος Σολωμός» της Ιεράς Πόλεως του Μεσολογγίου, με τις εξαιρετικές στολές του Ιερού Λόχου του Υψηλάντη. https://t.co/7lYlIWmZJe» توییتر \ Greeksburg در توییتر: «Μια ωραία πρωτοβουλία ξεκίνησε εδώ και χρόνια, από τη φιλαρμονική «Διονύσιος Σολωμός» της Ιεράς Πόλεως του Μεσολογγίου, με τις εξαιρετικές στολές του Ιερού Λόχου του Υψηλάντη. https://t.co/7lYlIWmZJe»](https://pbs.twimg.com/media/Eu0HkhSXIAAYZxp.jpg:large)
توییتر \ Greeksburg در توییتر: «Μια ωραία πρωτοβουλία ξεκίνησε εδώ και χρόνια, από τη φιλαρμονική «Διονύσιος Σολωμός» της Ιεράς Πόλεως του Μεσολογγίου, με τις εξαιρετικές στολές του Ιερού Λόχου του Υψηλάντη. https://t.co/7lYlIWmZJe»
![O επενδύτης του ιερολοχίτη Κωνσταντίνου Ξενοκράτους (1803-1876). Είναι μακρύς μεσωτός από μαύρη τσόχα. Ήταν το χιτώνιο από την ολόμαυρη στολή του Ιερού Λόχου που συστήθηκε τον Μάρτιο του 1821 από τον Αλέξανδρο O επενδύτης του ιερολοχίτη Κωνσταντίνου Ξενοκράτους (1803-1876). Είναι μακρύς μεσωτός από μαύρη τσόχα. Ήταν το χιτώνιο από την ολόμαυρη στολή του Ιερού Λόχου που συστήθηκε τον Μάρτιο του 1821 από τον Αλέξανδρο](https://nhmuseum.gr/images/sylloges_mouseiou/9618_6834_400_499.jpg)